NOWA SZKOŁA GÓRSKA!

Czasy nastały trudne, sami wiecie, raz jest praca, raz jej nie ma, my jednak się nie załamujemy i szukamy coraz to nowych sposobów zarobku, rozwoju i samorealizacji.

 Dbamy też o to, by nie tracić w Waszych oczach na atrakcyjności, ciągle Was zaskakiwać i podsuwać coraz to nowe i ciekawe oferty.

Dlatego postanowiliśmy otworzyć  Szkołę Górską przy GDK „Skalne Tornado”.

A otwierając ją, pragniemy wyjść naprzeciw wszystkim miłośnikom Tatr i gór innych, zrzeszonych tak licznie na przeróżnych świeckich i religijnych portalach górskich.

Jesteśmy uważnymi obserwatorami rzeczywistości i widzimy nieuniknione przemiany zachodzące w „Taterkach nasych kochanych”, które z roku na rok robią się coraz większe i coraz bardzie groźne. Jak się poruszać w nowej tatrzańskiej rzeczywistości? Tego właśnie pragniemy Was nauczyć.

Sławna Orla Perć, którą onegdaj, zakasawszy sutannę, przemierzał w tę i we w tę ksiądz Janota, rozmaite panny (zakasawszy spódnice), kawalerowie w pumpach, turyści we flanelowych koszulach i zawratach niepostrzeżenie zamieniła się w via ferratę, na której trzeba mieć uprząż, kask, lonżę, rękawiczki, kompas, a najlepiej pójść na nią z wysoko wykwalifikowanym przewodnikiem. Po kursie w Skalnym Tornado jakoś poradzicie sobie bez całego tego entourage’u.

Tatrzańskie szczyty to już nie są tatrzańskie szczyty, to dwutysięczniki! (Albo tysięczniki, a czasem setniki).  Na szczyt, wierzchołek czy też czubek wlezie każdy głupi, ale na dwutysięcznik?! My nauczymy Was, jak to bezpiecznie zrobić.

Słyszeliście zapewne o Koronie Himalajów. Okazuje się, że Tatry tak się rozrosły i zyskały na znaczeniu, że też robi się ich koronę. I to wielką. Na przykład w takich Himalajach Korona nie jest wielka, jest po prostu koroną, a w Tatrach mamy wielką. No, a skoro wielką, to bez szkolenia się nie da.

W naszych pięknych górach wciąż jeszcze są niezdobyte szczyty. Taka dziewicza góra nie może być zdobywana byle jak, bez odpowiednich umiejętności i sprzętu. Z nami zostaniecie zdobywcami.

Dzięki naszym kursom nie będziecie skazani na kolejkę do Rysów, na kolejkę na Kasprowy, na kolejkę do kolejki na Kasprowy, na kolejkę po piwo w schronisku, na  kolejkę na parking, na kolejkę po bilety na parking. Nauczymy Was, jak omijać te rafy na oceanie gór, zmierzać prosto do celu, a przede wszystkim spełniać marzenia.

Oto nasza oferta:

KURS ZAKŁADANIA I ZDEJMOWANIA UPRZĘŻY – zajęcia w sali wykładowej i w terenie (stromym i płaskim), przy różnych warunkach pogodowych  – 3 dni.

KURS WIĄZANIA WĘZŁÓW, składający się z siedmiu części (każda cześć płatna osobno, można wykupić jedną lub pakiet – będzie taniej). A więc kurs wiązania: ósemki, wyblinki, półwyblinki, zderzakowego, taśmowego, płaskiego i skrajnego tatrzańskiego. Zajęcia odbywać się będą w sali, w terenie, osobno w ładną pogodę i osobno w załamaniu – 2 dni.

KURS PRZYWIĄZYWANIA SIĘ LINĄ DO UPRZĘŻY. Tylko dla osób, które ukończyły kursy z węzłów. Zajęcia w sali i w terenie, w różnych warunkach pogodowych – 3 dni.

KURS CHODZENIA W RAKACH BEZ CZEKANA. Tylko zimowy, tylko w terenie (w razie załamania pogody możliwa sucha zaprawa) – 3 dni.

KURS CHODZENIA Z CZEKANEM BEZ RAKÓW. Tylko zimowy, tylko w terenie (w razie załamania pogody możliwa sucha zaprawa) – 3 dni.

KURS CHODZENIA W RAKACH I Z CZEKANEM. Tylko zimowy, tylko w terenie (w razie poważnego załamania pogody możliwa sucha zaprawa) – 4 dni.

KURS DLA ZAAWANSOWANYCH: chodzenie w rakach, z czekanem, w uprzęży, z liną, w przód i w tył – 7 dni.

A gdy ukończycie wszystkie wyżej wymienione kursy, pora na:

SZKOLENIE „WAKACJE ZA WYPROSZONE PIENIĄDZE”, czyli jak zdobyć kasę na wyjazd.

Nauczymy Was, jak przedstawić projekt wycieczki na tyle atrakcyjnie, by ludzi chcieli wspomóc Was finansowo. Poznacie techniki wciskania kitu, mówienia „kochani” z odpowiednią intonacją, robienia serduszka z dłoni i cudzysłowu w powietrzu, unoszenia kciuka i bycia w dechę.

KURS ZDOBYWANIA NIEZDOBYTYCH TATRZAŃSKICH SZCZYTÓW – 3 DNI

Obejmuje:

– Zajęcia ze specjalistą od topografii, który podpowie, jak szukać na mapach białych plam.

– Poznanie zasad biwakowani w samochodzie na parkingu, by o świcie ruszyć do szturmu.

– Podstawy marketingu oraz piaru outdoorowego, czyli jak opowiadać o wyczynie, który nie był wyczynem, i dostać Kolosa, Złoty Czekan i nagrodę „Taternika”.

Zajęcia prowadzić będą, oprócz zespołu GDK, wykwalifikowani instruktorzy wspinaczki wszelakiej i przewodnicy, a także specjaliści od marketingu.

Wykłady obywać się będą w Centralnym Ośrodku Kultury Górskiej (CEOKUGÓR) na Hali Gąsienicowej.

Serdecznie zapraszamy!

Kategorie: Varia

0 komentarzy

Leave a Reply