O nas

 

 Beata „Kicik” Słama

Z urodzenia warszawianka, z wyboru zakopianka, z zawodu redaktorka. Czasem dziennikarka. Od ponad dwudziestu lat recenzuje książki górskie, pisze o filmach i wydarzeniach kulturalnych związanych z szeroko pojętą „kulturą górską”.  

Nie znosi zarozumiałych grafomanów, zahukanych geniuszy i nieprofesjonalnych wydawców. A także egzaltowanych miłośniczek gór i nieudolnych blogerów.

 Współpracuje z kwartalnikiem „Tatry” i Wspinaniem.pl.

Jest współautorką (z Wojciechem Szatkowskim) książki „Magia nart” oraz (z Tomaszem Skrzydłowskim) „O drzewach, które wybrały Tatry”.

 

Eliza Kujan

Filozofka z przypadku, gdyż tak naprawdę chciała studiować filologię polską. Zawodowo związana ze światem artystycznym – choć nie jest artystką. Uwielbiała słuchowiska w Teatrze Polskiego Radia i nawet adaptowała kilka książek dla tegoż teatru.
Z nieznanych przyczyn już jako dziecko zakotwiczyła się uczuciowo w górskim świecie i postanowiła zostać zbójnikiem. Na szczęście zamiast tego zdobyła uprawnienia przewodnika tatrzańskiego i w każdym sezonie prowadzi wycieczki w Tatry, Pieniny i na Podtatrze.

Od czasu do czasu pisuje dla kwartalnika „Tatry”.

Ma psa Cyhrlę i rower o imieniu Eryk.

 

 

 

Opieka nad stroną: Łukasz Mucha

 

Kontakt: gorskidomkultury@gmail.com