O NAS

Piszemy o szeroko pojętej kulturze górskiej
i okołogórskiej.

Nikt nam nie płaci za reklamy, nie musimy się więc do nikogo przymilać, nie jesteśmy od nikogo zależni, nie wchodzimy w układy (co wielu wkurza), dlatego, gdy nam się coś nie podoba – piszemy o tym. A gdy się podoba – tym bardziej. Jeśli ktoś chce kwiatków, motylków i bezrefleksyjnego zachwytu, odsyłamy na inne strony.

Ja Lądek 1

Beata "Kicik" Słama

Z urodzenia warszawianka, z wyboru zakopianka, z zawodu redaktorka. Czasem dziennikarka. Od ponad dwudziestu lat recenzuje książki górskie, pisze o filmach i wydarzeniach kulturalnych związanych z szeroko pojętą „kulturą górską”.  

Nie znosi zarozumiałych grafomanów, zahukanych geniuszy i nieprofesjonalnych wydawców. A także egzaltowanych miłośniczek gór i nieudolnych blogerów.

 Współpracuje z kwartalnikiem „Tatry” i Wspinaniem.pl.

Jest współautorką (z Wojciechem Szatkowskim) książki „Magia nart” oraz (z Tomaszem Skrzydłowskim) „O drzewach, które wybrały Tatry”.

Eliza 2 (1)

Eliza Kujan

Filozofka z przypadku, gdyż tak naprawdę chciała studiować filologię polską. Zawodowo związana ze światem artystycznym – choć nie jest artystką. Uwielbiała słuchowiska w Teatrze Polskiego Radia i nawet adaptowała kilka książek dla tegoż teatru.
Z nieznanych przyczyn już jako dziecko zakotwiczyła się uczuciowo w górskim świecie i postanowiła zostać zbójnikiem. Na szczęście zamiast tego zdobyła uprawnienia przewodnika tatrzańskiego i w każdym sezonie prowadzi wycieczki w Tatry, Pieniny i na Podtatrze.

.Ma psa Froda i rower o imieniu Eryk

DSC_5952

Łukasz Mucha

Nie wyobraża sobie swojego życia bez gór, stąd stara się spędzać w nich każdą wolną chwilę. Jeśli staje się to niemożliwe, bez najmniejszego zastanawiania angażuje się we wszelkie projekty z nimi związane. Wspinał się w Tatrach, Alpach (zdobywając w sumie siedemnaście czterotysięczników), górach Kaukazu (Elbrus i Kazbek), Pamirze (Pik Lenina 7134 m), Andach (Aconcagua 6962 m) oraz na Kilimandżaro. 

Jest miłośnikiem nie tylko alpinizmu, ale i szerzej rozumianej aktywności fizycznej, m.in. crossfitu, biegania, pływania oraz jogi.

Ze swoich podróży czerpie również kuchenne inspiracje, bo poznawanie kuchni świata to wbrew pozorom ogromna wartość dodana alpinizmu. 

Studiował automatykę i robotykę na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz kognitywistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest absolwentem III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie oraz członkiem KW Zakopane.

Na co dzień zajmuje się podłączaniem do sterowników maszyn i tworzeniem systemów wizualizujących ich pracę oraz projektowaniem stron internetowych.  

                    Na górze strony obraz Katarzyny Karpowicz, Teatr codzienności,  olej na płótnie, 110 x 150 cm.